ZooMeet – מי אנחנו

אנחנו קהילה המונה אלפי ישראלים בארץ ובחו”ל, מקיימת מפגשי זום במסגרתם אנו מקשיבים לרעיונות מעניינים. לאנשים מעוררי השראה, למורים, למנהיגים. לחוקרים, ליזמים, לאקטיביסטים. לממציאים, לאקדמאים ולאספנים. אנחנו מקשיבים גם לסופרים. משוררים. כימאים. עתידנים. פיזיקאים. אמנים. ולכל מי שיש תשוקה בוערת בעיסוקו ומעשה ידיו ורוצה לשתף את הקהילה.

כולנו חברי קהילה פעילים. כל חבר מוזמן להיות פעיל ומעורב והצוות המארגן מתאם ומפעיל את הטכנולוגיה והמפגשים. בין חברי הקהילה יש חברים הממליצים, עושים את הקשר ומזמינים את המרצים. חלקם גם פעילים בקבוצות החשיבה שלנו, מסייעים בניהול עמוד הפייסבוק ועוד, אבל בעיקר נהנים מעשייה קהילתית מסוג אחר ובעידן חדש ועושים כיף למאות אנשים פעמיים בשבוע.

מפגשי הקהילה פתוחים לקהל הרחב. ומבוססים על תרומתכם הצנועה תחת עמותה רשומה וללא מטרות רווח. אנו, חברי הקהילה וביניהם גם הצוות המארגן, מביאים את המרצים הטובים ביותר, מרחיבים תמידית את קהל המשתתפים ומבקשים להביא את המפגשים לכל בית בישראל.

אנו פועלים ללא מטרות רווח, אך כדי שנוכל להמשיך בפעילותינו אנחנו זקוקים לתמיכתכם ומבקשים להזמינכם להיות חברים בהקהילה המשגעת שלנו. חברי הקהילה תורמים תרומה חודשית המאפשרת לנו לכסות את ההוצאות הבסיסיות של פעילות הקהילה ומאפשרות לנו להתרחב ולהתפתח ואנו פועלים במסגרת עמותת ספרי מפתח.

אנו, חברי קהילת זומיט, יותר מנשמח שכל אדם באשר הוא יצטרף לקהילה שלנו. כולכם מוזמנים. אנחנו אוהבים ללמוד דברים חדשים. להקשיב לאנשים מעניינם. לקיים דיון מעניין ובעיקר להעביר ערב בכיף. זה גורם לנו לתחושה טובה רוממות רוח ורוצים לשתף זאת אתכם

הסיפור שלנו

קהילת זומיט נולדה בתקופת הסגר הקורונה כקבוצת חברים בשם “זום קורונה”.

קבוצת זום קורונה החלה את דרכה בימים הראשונים של הסגר בישראל כמפגש זום של חברים שנפגש בכל ערב בשעה 22:00. חברי הקבוצה, התכנסו מידי ערב רק כדי להנעים את זמנם של חברים בבידוד, ללא נושא, ללא מטרה, ללא יעוד וללא אג’נדה.

אט אט הצטרפו עוד חברים וחברים של חברים מהארץ ומהעולם אשר שהו בבידוד. מתוך הקבוצה, עלה הרצון לשמוע מה קורה במקומות שונים בישראל ובעולם, להתעניין וללמוד על מצבן של קהילות ופרטים בתקופה של בידוד וחוסר ודאות. לצד זאת עלה הרצון להרחיב את הדעת, להיחשף לחשיבה מקורית, לעניין, לפעילויות התנדבותיות במסגרות שונות ולתרחישים עתידיים במגוון תחומים, בניהם רפואה, כלכלה, נפש האדם, ספרות, שירה, פוליטיקה, ניהול, מדע ועוד תחומים רבים אליהם ביקשו חברי הקבוצה להיחשף, לשמוע, ללמוד, להבין ולהתעניין.

את הדוברים שהגיעו לקבוצה הציעו והביאו חברי הקבוצה בעצמם, בניהם נשאו דברים, לימדו ופיתחו דיונים בין היתר ד”ר ג’רמי לוין נשיא ומנכ”ל של חברת Ovid Therapeutics ולשעבר נשיא ומנכ”ל חברת טבע תעשיות פרמצבטיות. העתידן פרו’ דוד פסיג. יוצר הטלויזיה אבי יששכרוף, האלוף במיל מר גיורא איילנד. דיויד קירקפטריק עורך בכיר ומוערך במגזין הטכנולוגיה “פורצ’ן”, מחבר הספר The Facebook Effect. . שדרן הרדיו החרדי אבי מימרן. חברת הכנסת לשעבר הגב’ סתיו שפיר. ד”ר נאדר בוטו. פרו’ אהוד שפירו – מכון ויצמן. פרו’ עילם גרוס – מכון ויצמן, אביב צידון, ד”ר ירון ברק, דן גילברט מייסד חברת Rapidia , יוסי גינסברג, המשוררת פרופסור פרו’ חמוטל בר יוסף, הסופר אילן שיינפלד, דני איילון, שלמה בן עמי, פרופ’ יורם לס ורבים וטובים אחרים.

אט אט גדלה קבוצת זום קורונה והפכה לקהילה של אלפי ישראלים. בניהם, נשות ואנשי עסקים מהארץ ומהעולם, משוררות וסופרים, מדענים ועתידנים, עקרות בית ופנסיונרים, מנכ”לים ומנכ”ליות של מגוון ארגונים, יזמים ויזמיות צעירים בשנות ה – 30 לחייהם וותיקים בשנות ה – 80 לחייהם, רופאים מגישות שונות, אמנים ועוד. מגוון החברים בקבוצה והתחומים מהם הגיעו, גדל בהתמדה מידי יום, ובהתאמה גדל מגוון הנושאים אליהם נחשפו חברי הקבוצה במפגשים השונים.

קשת התחומים הרחבה, העניין, הלמידה והשיח תפסו מקום נרחב אצל חברי הקבוצה בתקופת הסגר. רבים מהם העידו כי המפגשים סייעו להם להצית את דמיונם, ללמוד, להתעניין ולהפיג את הבדידות בזמן הסגר בישראל ובמדינות שונות בעולם.

בזכות חברי וחברות הקהילה למדנו, כי אדם לעולם לא מפסיק ללמוד ולהתעניין בתחומי דעת שונים. וכיום הקבוצה, שהתפתחה לקהילת זומיט, שמה לעצמה למטרה למסד את פעילותה כעמותה, שהכנסותיה תאפשרנה קירוב אוכלוסיות, שאינן נחשפות בדרך כלל לתכנים מסוג זה, לפעילות של למידה ושל שיח.

אודות ספרי מפתח

בעזרת עמותת ספרי מפתח, אשר מטרתה משיקה למטרותינו – להביא עניין, למידה, הצתת הדימיון ושיח לקהלים רבים ברחבי הארץ, אנו יכולים לצאת לדרך, למסד את הפעילות שלנו, להסתייע במערכות העמותה, וכל זאת במטרה להביא לכם את התכנים שלנו כמה שיותר מהר, ועם מעט בירוקרטיה. על עמותת ספרי מפתח ופועלה, בפסקה הבאה:
עמותת ספרי מפתח הוקמה בשנת 2006 ופועלת למען עידוד הקריאה בקרב ילדים ובני נוער בישראל. תחת המוטו “אם הילד לא יבוא אל הספר, הספר יבוא אל הילד” מפעילה העמותה ספריות ניידות הפזורות ביישובי הפריפריה בכל חלקי הארץ ונותנת שירותי ספריה לכלל רבדי האוכלוסייה. כ – 60% מפעילותה של העמותה מתמקדת כיום בחברה הערבית והבדואית במועצות מקומיות וכפרים בלתי מוכרים.
בין הפעילויות השונות והמגוונות ניתן ליהנות מהשאלת ספרים, שעות סיפור, הצגות ילדים, סדנאות והכל תחת כיפת השמיים במתחמים הניידים של הספריות.
בנוסף מפעילה העמותה בשת”פ עם בנק הפועלים והמרכז לצמיחה פיננסית את פרויקט “קוראים לחינוך פיננסי” בו אלפי ילדים זוכים לתכנים בנושא חינוך פיננסי במערכי שיעור מובנים בבתי הספר.
 
עמותת “ספרי מפתח”, רח’ אהוד מנור 12 כפר יונה, 40300, טלפקס: 09-7651708 אתר: www.keybooks.co.il

חברי הקהילה מגיבים

שלום ארנון, יותר נכון נוני, אני מרשה לעצמי כי אחרי הכל אני מבלה איתך די הרבה לילות בזמן האחרון 😉 סיימתי עכשיו להקשיב למפגש המרגש עם שלומית ורק רציתי להגיד תודה רבה ♥️ המפגשים כל ערב מרתקים ומהנים ואני מוצאת את עצמי במהלך היום מחכה לווטס אפ היומי המבשר על תוכן המפגש בערב 🙏🏻 אז נתראה בקרוב ושוב תודה
אורית
חברת קהילה
ארנון, קודם כל רוצה להגיד לך שאתה מנחה בצורה ככ ידידותית, גובה העיניים , מרגיעה ומכבדת!! נפלא. יודעת שאתה פעיל ומעורב בכל מיני מיזמים התנדבותיים. בכל דבר שתרצה ונראה לך נכון שאקח חלק אשמח!! לימים טובים אמן🙌💜
שלומית
חברת קהילה